İLKE YMM HAKKINDA

HAKKINDA

İLKE YMM HAKKINDA

İLKE YMM lik 1992 Yılından Bu yana Geniş Uzman Kadroları ile Kendi Hizmet Alanında 25 Yıla aşkındır Hizmet vermektedir. Bünyemizde iki YMM yönetiminde sekiz SMMM Baş Denetçisi ve Uzman kadrosu ve diğer departmanları ile Yeminli Mali Müşavirlik Denetim Danışmanlık Hizmeti sunmakta olup Faliyetlerinin tümünde Uluslararası Standartlara uygun, müşteri odaklı, değişen ve gelişen mevzuaatla sürekli gelişimi amaçlamaktadır. Mükemmeliyetçi, hizmet anlayışı ilkesi ile ; özel sektör ve kamu kurumlarına denetim, revizyon, müşavirlik ve muhasebe hizmetlerini bütün olarak sunmayı ve diğer danışmanlık hizmetlerinde ve yönetim danışmalığı hizmeti kapsamında da hizmet sunmayı amaçlamaktadir. Şeffaflık, doğruluk ve güvenilirlik standarlarını ilke olarak temel almıştır. Bu yönüyle uzmanlaştığı kendi branşında yeni bir hizmet standartı geliştirmiştir. Buna bağlı olarak : Denetim konusu şirketimiz faaliyetlerinin çekirdeğini oluşturmaktadır. Çalıştığımız şirketlerle olan ilişkilerimizin ve kaliteli hizmet sunma anlayışımızın temelinde Denetim faaliyetlerimiz vardır ve olmaya devam edecektir. Denetim konusundaki üstünlüğümüz bizi yalnızca denetime yönelik bir hizmet anlayışıyla sınırlamayıp, aksine danışmanlık alanında da faaliyet göstermeye yöneltmiştir. Böylece işbirliği yaptığımız kuruluşlar, ortaklarımız ve çalışanlarımızın Genel Yönetim Danışmanlığı ve Ticari tecrübelerinden yararlanma fırsatını bulacaklarıdır. Kamu ve özel kuruluşlar adına sürdürdüğümüz denetim çalışmalarını Uluslararası kabul görmüş genel Muhasebe Standart ve İlkeleri çerçevesinde gerçekleştirmekteyiz.
Başlıca denetim hizmetlerimiz şunlardır:
• Vergi Denetimi
• Mali Mevzuat ile İlgili Bildirim Denetimleri
• Kanuni Defterlerin Hukuk ve Muhasebe Standartlarına Uygunluk Denetimi
• Kurum Karlılık ve Verimlilik Denetimi
• Şirket Devir ve Satın Alma Denetimi ve Değerleme
• İsteğe Bağlı ve Özel Amaçlı Diğer Denetimleri
İLKE YMM

BAĞIMSIZ DENETİM

Şirketlerin finansal tablolarının ve raporlarının düzenleyici otorite tarafından belirlenen standartlara (TFRS; IFRS gibi) uygunluğu ve doğruluğunun denetlenerek, görüş oluşturulmasını makul güvence verilmesini içermektedir.

DANIŞMANLIK

İLKE YMM DENETİM İÇ denetimi sistem tasarımı sürecinin temel hedefi süreç tasarımının ardından işletme iç denetçileri ile 1 yıl iç denetim hizmetini devam ettirme ve ardından kademeli olarak iç denetim faaliyetinin işletme içindeki ekibe bırakmaktır. İLKE YMM DENETİM iç denetim metodolojisi risk odaklı ve pro-aktif bir yaklaşımla işletmede oluşturulmaktadır.

EĞİTİM HİZMETLERİ

İLKE Yeminli Mali Müşavirlik Denetim ve Danışmanlık olarak veya çeşitli mesleki sektör örgütleri ya da profesyonel kurumlarca organize edilen çok farklı konularda düzenlenen seminer programlarıyla pratik ve teoriyi bir araya getiren eğitim hizmetleri sunmaktayız. Kurum ve kuruluşlar özel olarak dizayn edilebilen ve çeşitli konuları içeren eğitim programlarımızın yanında başlıca seminerlerimize aşağıda yer verilmiştir.

İ.K HİZMETLERİ

İnsan kaynakları yönetimi personel iş gücü planlaması ve personel iç denetim eğitim hizmetleri vermekte olup, tüm süreçler eksiksiz olarak ik danışmanlık uzman kadromuzla desteklenmektedir.